Rok szkolny 2015/2016

(W trosce o prywatność naszych uczniów nie podajemy ich pełnych danych)

* Udział uczniów klas I-III w I Historyczno – Plastycznym Konkursie Świetlicowym pt. „Legendy polskie”.

Klasy III-IV

I miejsce:

Emilia Cz., Julia Cz., Julia S. (praca zbiorowa) z kl. III za legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”. 

Klasy I-II

I miejsce (ex aequo):

M.R. oraz H.K. za legendy” O warszawskiej syrence” oraz „O smoku wawelskim”.  

Serdecznie gratulujemy! 

Udział uczniów klas I-IV w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Moc Twórczości” 2015 organizowanym przez Fundację Zobaczyć z Warszawy.

Dyplom uznania otrzymała Emilia Cz. z klasy III.

Serdecznie gratulujemy! 🙂

Udział uczniów klas I-IV w II edycji Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.

 I miejsce: A.C-S. z klasy IV

 II miejsce: O.Z. z klasy Ia

 III miejsce: Emilia Cz. z klasy III

Wyróżnienia (w kolejności punktowej):

Julia Cz. z kl. III,  

M.K i K.K. (Ib),  Z.K. (Ib),  

Natalia P. z kl. III,  

Kajetan S. z kl. III

Serdecznie gratulujemy!

* Udział uczniów klas I-III w XVI Wiosennym Międzyszkolnym Turnieju Tańca Towarzyskiego „Wiosna Piratów” pod egidą Szkoły Tańca AS.

* Złote medale indywidualne:

Emilia Cz., Julia Cz., Natalia P. i Julia S. z klasy III;

M.K., K.K., M.W. z klasy Ib;

K.G., G.G., F.G. z klasy Ia.

* I miejsce dla naszej szkoły w ogólnej klasyfikacji punktowej!

Serdecznie gratulujemy!

* Udział uczniów klas I-III w I edycji Szkolnego Konkursu Piosenki „Mini Playback Show”.

 Laureatami zostali:

– Zespół wokalno-taneczny w składzie: Julia Cz., Emilia C., Amalia G., Julia S. z kl. III za utwór M. Maleńczuka „Ostatnia nocka”; 

– N.P. z klasy III za utwór Maryli Rodowicz „Kolorowe jarmarki”; 

– N.E. z klasy IIb za utwór „Mam tę moc” z filmu „Kraina Lodu”;

– G.G. z klasy Ia za utwór „Słońce niech świeci” Jana Wojdaka. 

Serdecznie gratulujemy! 🙂

* Udział uczniów klas II-IV w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik” 2016.

Klasa IIb

Powyżej 70% poprawnych odp. uzyskała K.M.

Ogółem w konkursie wystartowało 10 539 uczniów klas drugich.

Klasa III

Wyróżnienia:  

Karol M., Natalia P. i Emilia Cz.

Wyniki powyżej 70%:  

Julia Cz., Marysia Cz., Dominik L.

Ogółem w konkursie wystartowało 8022 uczniów klas trzecich.

Klasa IV

Wyróżnienia:

J.G., K.W., J.V., N.P. i R.M.

Wynik powyżej 70%: A.C-S.

Ogółem w konkursie wystartowało 5398 uczniów klas czwartych.

Serdecznie gratulujemy!

* Udział uczennic klasy III w Ogólnopolskim Konkursie Opowiadań „Story Cubes” 2016.

W konkursie tym udział wzięły Emilia Cz. i Julia Cz.

* Udział uczniów klasy IV w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Albus” 2016.

W konkursie tym laureatami zostali:

N.P. (3 m-ce), K.W. (6 m-ce), J.V. i I.S. (9 m-ce ex aequo).

Wyróżnienia zdobyli:

J.G. i A.C.-S.

Serdecznie gratulujemy!

* Udział uczniów klasy IV w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Panda” 2016. 

Laureatami zostali:

K.W. (3 m-ce) i J.G. (5 m-ce)

Wyróżnienie:

A.C.-S.

Serdecznie gratulujemy!

* Udział uczniów klasy IV w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym 2016

* Udział uczniów klasy IV w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Pingwin” 2015

Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:

K.W. (7 m-ce) i J.V. (9 m-ce)

Serdecznie gratulujemy! 

Udział klasy III w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty 2015/2016.

Udział uczniów ostatnich klas nauczania początkowego w tym sprawdzianie jest dla szkół nieobowiązkowy, jednak ze względu na chęć ciągłej weryfikacji naszych metod nauczania oraz nieustannego rozwoju naszych Uczniów, szkoła Lema uznaje za potrzebne i wartościowe coroczne uczestnictwo w nim. Otrzymywane wyniki są przez nas każdorazowo poddawane analizie.

* Średni ogólny wynik naszych uczniów: 83%

* Średni ogólny wynik naszych uczniów na tle województwa: 75%

* Średni ogólny wynik naszych uczniów na tle Polski: 74%

* Średni wynik naszych uczniów z języka polskiego

   Ogółem: 83% (Małopolska: 75%, Polska: 74%)

      – Czytanie: 85% (Polska: 82%)

      – Pisanie: 93% (Polska: 79%)

      – Elementy wiedzy o języku: 68% (Polska: 59%)

* Średni wynik naszych uczniów z matematyki

   Ogółem: 75% (Małopolska: 71%, Polska: 68%)

      – Liczenie i sprawność rachunkowa: 86% (Polska: 73%)

      – Umiejętności praktyczne: 85% (Polska: 70%)

      – Rozwiązywanie zadań tekstowych: 50% (Polska: 62%)

* Średni wynik naszych uczniów z przyrody

   Ogółem: 70% (Małopolska: 77%, Polska: 75%)

      – Znajomość podst. zasad racjonalnego odżywiania się: 53% (Polska: 60%)

      – Dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych: 93% (Polska: 92%)

      – Opisywanie życia w wybranych ekosystemach: 73% (Polska: 77%)

      – Znajomość działań na rzecz ochrony środowiska: 73% (Polska: 79%)

Serdecznie gratulujemy!

* Udział uczniów kl. III w V Ogólnopolskim Konkursie Literackim „A to moja bajka właśnie…” 2016 Wrocławskiego Domu Literatury.

* Udział uczniów klasy IV w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego „Olimpus” 2016. 

Miejsca w pierwszej 15-tce laureatów zdobyli:

J.V. (6 m-ce), K.W. (9 m-ce) i N.P. (11 m-ce)

W konkursie udział wzięło 3054 uczestników.

Serdecznie gratulujemy!

Udział uczniów klas II-III w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego „Olimpusek” 2016.

Laureatami zostali:

Klasa IIa

S.M. (7 m-ce), M.R. (8 m-ce), M.P. (11 m-ce), G.V. (13 m-ce)

Ogółem w konkursie wzięło 5242 uczniów w Polsce.

Klasa III

D.W. (8 m-ce), K.M. (11 m-ce)

Ogółem w konkursie wystartowało 4316 uczniów w Polsce.

Serdecznie gratulujemy!

* Udział uczniów klas I-III w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Zintegrowanej „Olimpusek” 2016.

Laureatami zostali:

* Z klasy IIa:

M.R. (11 m-ce), M.K. i J.M. (15 m-ce ex aequo).

W konkursie ogółem udział wzięło 6164 uczniów klas drugich.

*  Z klasy III:

K.M. (15 m-ce)

Wysokie miejsca w pierwszej 45-tce zajęli również: K.S., A.P., E.C., J.C., N.P., D.L. i M.C.

Ogółem spośród uczniów klas trzecich udział wzięło 4350 osób.

Serdecznie gratulujemy!

*Udział uczniów klas I w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Zintegrowanej „Zuch” 2016.

Miejsca w pierwszej 10-tce zajęli:

M.W. i N.D. (9 miejsce ex aequo) z klasy Ib

Reszta uczestników zajęła miejsca w pierwszej 40-tce.

Ogółem w konkursie udział wzięło 5190 uczniów klas pierwszych.

Serdecznie gratulujemy!

* Udział uczniów kl. II-III w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Zuch” 2016.

Miejsca w pierwszej 10-tce z kl. II zajęli:

M.P. (7 m-ce), M.K. (9 m-ce), M.R. i G.V. (10 m-ce ex aequo) z Ia

Ogółem udział w konkursie wzięło 3195 uczniów klas drugich. 

Z klasy III w konkursie udział wzięli: J.C., E.C., D.L., K.M., N.P., D.W.

Miejsca w pierwszej 15-tce zajęli:

D.W. (10 m-ce) i K.M. (13 m-ce) 

Ogółem w teście wzięło udział 2940 uczniów klas trzecich.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

* Udział uczniów klasy IV w Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Polskiego „Olimpus” 2016.

W olimpiadzie tej udział wzięli: J.C., A.C.-S.,J.G., R.M., M.N., N.P., I.S., K.W.   

Wysoki wynik (ponad 70% poprawnych odpowiedzi) uzyskała M.N.

Ogółem w konkursie udział wzięło 845 uczniów klas czwartych.

Serdecznie gratulujemy!

* Udział uczniów kl. IV w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Galileo” 2016.

W konkursie tym udział wzięło 19 088 uczniów z całej Polski.

W pierwszej 10-tce najlepszych w kraju znaleźli się:

J. V. (3 miejsce!), K.W. (6 m-ce) i N.P. (7 m-ce)

Serdecznie gratulujemy!

*Udział uczniów z klas I-IV w I edycji Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Miłość”.

Nagrody główne zdobyli:

I miejsce: Z.K. z klasy Ib

II miejsce: F.F. z klasy Ia

III miejsce (ex aequo): B.C. oraz N.G. z klasy Ib

Serdecznie gratulujemy!

* Udział uczniów klas II-IV w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” 2016. 

* W kategorii „Żaczek” dla klas II wyróżnienie otrzymała: K.M. (82,2/105 pkt.) 

W tej kategorii udział wzięło 4624 uczniów z całego kraju.

* W kategorii „Maluch” dla klas III-IV wyróżnienia otrzymali:

D.L. z klasy III (za 100/120 pkt.)

K.W. (108,7/120 pkt.) oraz J.G. (101,2/120 pkt.) z klasy IV 

W tej kategorii udział wzięło łącznie 7378 uczniów.

Serdecznie gratulujemy!

* Udział uczniów klasy IV w konkursie „Multitest” 2015 organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Miejsca w pierwszej 10-tce laureatów zajęli:

R.M. (8 miejsce) oraz M. N. i K.W. (10 miejsce ex aequo)


W najlepszej 20-tce uczniów znaleźli się:
J. C. (12), J. G. (13), J. V. (14), N. P. (17) i  A. C. (19 miejsce)

Serdecznie gratulujemy! 🙂

* Udział wszystkich uczniów klasy IV w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny”.

W konkursie tym ogółem wzięło udział 8509 uczniów z całej Polski.

K.W. (649 miejsce), J.G. (755 miejsce), M.N. (993 miejsce).

Serdecznie gratulujemy!

* Udział uczniów klasy IV w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Pingwin” 2015.

W konkursie tym udział wzięli: J.C., J.G., D.L., N.P., I.S. i K.W.

Na 1289 uczestników klas IV miejsca w pierwszej 20-stce zajęli:

K.W. (12 miejsce) i J.C. (20 miejsce)

Serdecznie gratulujemy! 🙂

* Udział uczniów klas III-IV w III edycji Ogólnopolskiego Programu „Mistrzowie Kodowania”. 

* Udział uczniów klas I-III w konkursie plastycznym „Pluszaki dla edukacji – marzenia się spełniają” organizowanym przez firmę IKEA.

* Udział uczniów klas I-IV w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Jesienne duszki i leśne skrzaty” 2015 organizowanym przez MDK Kraków.

* Udział uczniów klas I-IV w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Emocje” 2015 organizowanym przez MDK Kraków.

* Udział uczniów klas I-IV w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Pocztówka do św. Mikołaja” 2015 organizowanym przez Wawelskie Centrum Kultury w Warszawie.