"To nie cel jest ważny, lecz droga, którą przebywamy dążąc do niego."

 

... dlatego też wszystkim naszym Uczniom angażującym się w jakiekolwiek aktywności umysłowe, muzyczne, manualne czy fizyczne, niezależnie od ostatecznych wyników, serdecznie gratulujemy. Serca do walki, pracowitości, chęci, ambicji i zaangażowania. Jesteśmy z Was dumni!

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

(W trosce o prywatność naszych uczniów nie podajemy ich pełnych danych)

 

 

* Udział uczniów naszej szkoły w konkursie plastycznym „Moc rozumu” w ramach XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.

 

W konkursie tym wysokie miejsca zajęli:

III miejsce: E.K. z klasy I

Wyróżnienie: A.P. z klasy IIIa

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczennic klasy VI w XII Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej zorganizowanym przez Centrum Kultury Podgórza. 

 

I m-ce w kategorii: „Duet” zajęły A.C.S. i N.P.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Udział uczniów klas I-III w Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Angielskiego „Olimpusek” 2018.

 

Laureatką konkursu została Maya M. z klasy II. 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas I-III w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpusek - test zintegrowany” 2018.

 

 Laureatem konkursu został Wojciech S. z klasy II.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas II-VI w Ogólnopolskim Konkursie "Leon Matematyczny" 2018.

 

W klasach II-III miejsca w pierwszej 10-tce w Polsce zajęli:

Stanisław Sz., Wojciech S., Borys B., Olivier Sz. z klasy II oraz Nikita D., Jan C.S., Filip G. z klas III.

 

W klasach IV-VI w pierwszej 10-ce w Polsce znaleźli się:

Dominik L. i Karol M. z klasy V oraz Krzysztof W. i Jakub G. z klasy VI.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

  

* Udział uczniów klas II-III w Ogólnopolskim Konkursie "Kangur Matematyczny".

 

Laureatem konkursu został Oliwier S. z klasy II.

Wysokie miejsce zajął również Wojciech S. z klasy II.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas IV-VI w Ogólnopolskim Konkursie J. Angielskiego "Memory Master" 2018.

 

Obecnie czekamy na wyniki.

 

 

 

* Udział uczniów klas IV-VI w Ogólnopolskim Konkursie J. Angielskiego "Albus" 2018.

 

Obecnie czekamy na wyniki.

 

 

* Udział uczniów klas IV-VI w Ogólnopolskim Konkursie J. Niemieckiego "Panda" 2018.

 

Miejsca w pierwszej 20-tce w Polsce zajęli:

* w klasach IV: 

Stanisław S. (10 m-ce) i Piotr F. (18 m-ce)

* w klasie V:

Karol M. (6 m-ce), Natalia P. (17 m-ce), Emilia C. (18 m-ce).

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas IV-VI w Ogólnopolskim Konkursie J. Niemieckiego "Sprachdoktor" 2018.

 

W klasach IV miejsca w pierwszej 15-tce w Małopolsce zajęli:

Matteo P. (1 m-ce w Małopolsce i 3 w Polsce), Karol G. (6 m-ce), Mateusz L. (11 m-ce), Marcel W. (13 m-ce) i Wiktor S. (15 m-ce).

 

W klasach V:

Karol M. (1 m-ce w Małopolsce i 6 w Polsce), Emilia C. (7 m-ce) oraz Kajetan S. (15 m-ce).

 

W klasie VI:

Natalia U. (15 m-ce w Małopolsce).

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Udział uczniów klasy V-VI w Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Niemieckiego „Olimpus” 2018.

 

14 m-ce w Polsce zajął Karol M. z klasy V.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas II-V w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik" 2018.

 

Wyróżnienia w klasach I-III zdobyli:

O.S. z klasy II, M.M. z klasy II, J.M. z klasy II i S.Sz. z klasy II.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas IV-VI w III Edycji Konkursu Ogólnopolskiego z J. Niemieckiego "Olimp School" 2018.

 

Miejsca w pierwszej 15-tce w Polsce zajęli:

* w klasach IV:

Stanisław M. (7 m-ce), Karol G. (10 m-ce), Maja S. (12 m-ce), Matteo P. (14 m-ce)

* w klasie V:

Karol M. (2m-ce), Kajetan S. (6 m-ce)

* w klasie VI:

Natalia U. (3 m-ce)

 

Serdecznie gratulujemy! 

 

 

* Udział uczniów klas IV-VI w Ogólnopolskim Konkursie J. Niemieckiego "Galileo" 2018.

 

W klasie V miejsca w pierwszej 15-ce w Polsce zajęli:

Natalia P. (11 m-ce), Karol M. (12 m-ce), Kajetan S. (13 m-ce), Julia C. (13 m-ce).

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* I edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Angielskiej.

 

Na podium konkursu stanęli:

* w klasach I-III:

I miejsce: O.Z. z klasy III; II miejsce: N.G. z klasy III; III miejsce: B.U. z klasy III

Wyróżnienia: G.G., K.G., F.G. z klasy III, B.W. z klasy I, S.S. z klasy II.

 

* w klasach IV-VI:

I miejsce: J.G. z klasy VI; II miejsce: S.K. z klasy IV; III miejsce: L.R. z klasy VI

Wyróżnienie: M.W. z klasy IV

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* II miejsce na podium uczennicy klasy VI, Joanny C., w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w pływaniu indywidualnym stylem dowolnym. 

 

Serdecznie gratulujemy! 

 

 

* Udział uczniów klas IV-VI w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Polskiego "Olimpus" 2018.

 

Obecnie czekamy na wyniki.

 

 

* Udział reprezentanta naszej szkoły w Turnieju Mini Siatkówki Dwójek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych. 

 

Uczeń klasy VI, Jakub G., zajął w tym turnieju I miejsce.

Serdecznie gratulujemy! 

 

 

* Udział uczniów klas IV-VI w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym "Pingwin" 2017.  

 

Obecnie czekamy na wyniki.

 

 

* Udział uczniów klas IV- VI w Konkursie Matematycznym Małopolskiego Kuratorium Oświaty 2017 

 

Obecnie czekamy na wyniki.

 

 

* Udział uczniów klas IV-VI w konkursie "Alfik Matematyczny" 2017.

 

Obecnie czekamy na wyniki.

 

 

* Udział uczniów klas IV-VI w konkursie Pingwin Matematyczny 2017.

 

Obecnie czekamy na wyniki.

 

 

* Udział uczniów klas IV-VI w Ogólnopolskim Konkursie "Multitest - Przyroda" 2017.

 

Obecnie czekamy na wyniki.

 

 

* Udział uczniów klas IV-VI w Ogólnopolskim Konkursie "Maks Matematyczny" 2017.

 

Obecnie czekamy na wyniki.

 

 

 

    ROK SZKOLNY 2016/2017

(W trosce o prywatność naszych uczniów nie podajemy ich pełnych danych)

 

 

* Udział klas III w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty 2016/2017.

 
Udział uczniów ostatnich klas nauczania początkowego w tym sprawdzianie jest dla szkół nieobowiązkowy, jednak ze względu na chęć ciągłej weryfikacji naszych metod nauczania oraz nieustannego rozwoju naszych Uczniów, szkoła Lema uznaje za potrzebne i wartościowe coroczne uczestnictwo w nim. Otrzymywane wyniki są przez nas każdorazowo poddawane analizie.
 

* Średni ogólny wynik naszych uczniów: 83%

* Średni ogólny wynik naszych uczniów na tle województwa: 75%

* Średni ogólny wynik naszych uczniów na tle kraju: 74%

 

* Średni wynik naszych uczniów z języka polskiego - 81%

   (Małopolska: 79%, Polska: 78%)

    

* Średni wynik naszych uczniów z matematyki - 78%

   (Małopolska: 74%, Polska: 73%)

   

* Średni wynik naszych uczniów z przyrody - 86%

   (Małopolska: 81%, Polska: 80%)

    

  Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów kl. V w Turnieju Mini-Siatkówki Dwójek w Michałowicach.

 

I miejsce dla dwójki: J.V. i J.G. 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Przyznanie J.G. z klasy V rocznego stypendium w Regionalnym Programie Stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

 
Serdecznie gratulujemy! 
 

 

* Udział uczniów klas IV-V w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Albus" 2017.

 

  

* Udział uczniów naszej szkoły w konkursie Centrum Młodzieży im. H. Jordana pt. "Portret rodziny - drzewo genealogiczne".

 

Laureatami zostali:

J.M. z kl.I oraz G.V. i J .V. z klasy IIIa.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas IV-V w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Panda" - Przyroda 2017.  

 

 

* Udział uczniów klas II-IV w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Bezpieczny Uczeń i Technik 2017.

 

Laureatami zostali:

 

* z klasy IV:

D.J. i K.M. (9 m-ce ex aequo), J.C. (11 m-ce) i A.P. (12 m-ce) 

 

 

* z klas III: 

M.K. (12 m-ce), G.V. i J.V. (14 m-ce ex aequo) oraz M.S. i M.P. (15 m-ce e.a.)

 

 

* z klasy II:

B.U. (17 m-ce w teście dla klas III-IV, mimo swojej przynależności do klasy II)

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Udział uczniów klas IV-V w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego "Olimpus" 2017.

 

Laureatami zostali:

 

* z klasy IV:

K. M. (10 m-ce) i D.W. (14 m-ce)

 

z klasy V:

J.V. (12 m-ce) 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

* Udział uczniów klas II-III w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego "Olimpusek" 2017. 

 

 Laureatami zostali:

 

* z klas II:

M.W., K.Z., A.K.

 

* z klas III:

G.V., M.R., S.M.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas II-V w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" 2017.

 

Wyróżnienia otrzymali:

N.D. z klasy II, S.M. z klasy IIIa, D.L. i K.M. z klasy IV oraz K.W. z klasy V

 

Serdecznie gratulujemy! 

 

 

* Udział uczniów klas II-V w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik" 2017.

 

Wyróżnienia otrzymali:

 

* z klasy IV:

E.C., K.M., N.P. i A.P.

 

 

* z klas III:

B.B., M.R., S.M., M.P. z IIIa oraz H.G., K.M. i P.F. z IIIb

 

 

* z klas II:

F.G. z IIa 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas IV i V w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Galileo" 2017. 

 

W konkursie tym udział wzięło 1527 uczniów klas IV i 1532 z klas V z całej Polski.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

 

* z klasy IV:

E.C., J.C., J.J., D.L., K.M., A.P., D.W.

 

 

Laureatem konkursu został D.W. (4 m-ce).

Wyróżnienia otrzymali: K.M. (11 m-ce) i D.L. (14 m-ce).  

 

Pozostali uczniowie zajęli miejsca w pierwszej 25-tce.

 

 

* z klasy V:

A.C.-S., J.G., N.P., I.S., J.V.

 

 

Wyróżnienia otrzymali: J.V., A.C.-S. i I.S.

 

Pozostali uczniowie zajęli miejsca w pierwszej 20-tce.

 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas IV i V w Ogólnopolskim Konkursie Języka Polskiego "Galileo" 2017. 

 

W konkursie tym udział wzięło 551 uczniów klas IV i 599 uczniów klas V z całego kraju.

 

Z naszej szkoły wystartowali:

 

 

* z klasy

IV: M.C., E.C., J.C., A.G., J.J., D.L., K.M., A.P., K.S. i J.S. 

 

 

Wyróżnienie otrzymała E.C. (12m-ce)

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* z klasy V:

J.C., A.C.-S., J.G., R.M., N.P., I.S., J.V.

 

 

Wyróżnienie otrzymała A.C.-S. (12 m-ce)

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas I-III w Konkursie Języka Angielskiego "Zuch" 2017.

 

Laureatką została M.W. z klasy II.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

* Udział naszej uczennicy klasy V w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim, Siepraw 2017.  

 

J.C. znalazła się na III miejscu podium.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział naszej uczennicy z klasy V w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu, Skawina 2017.

 

J.C. zajęła I miejsce w pływaniu indywidualnym stylem dowolnym.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów szkoły w konursie plastycznym pt. "Sztuka ludowa Małopolski" zorganizowanym przez C.M. im. H.Jordana.

 

 

* Udział uczniów szkoły w konkursie plastycznym pt. "Portret w kolorze uśmiechu" zorganizowanym przez MOK Głowno.

 

 

* Udział klasy IV w 74. Konkursie i Wystawie Szopek Krakowskich zorganizowanych przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

 

Na limitowane warsztaty budowy tradycyjnej szopki krakowskiej poprzedzające doroczny konkurs szopek i prowadzone przez członkinię kilkupokoleniowego rodu szopkarzy, panią Annę Malik, klasa IV wybrana została w drodze decyzji Jury muzeum. Po wielogodzinnej pracy całej klasy wykonana szopka zakwalifikowana została do 74. Konkursu Szopek Krakowskich (w którym udział wzięły 162 budowle: 42 dorosłe, 9 młodzieżowych i 111 dziecięcych), a sami uczniowie nagrodzeni dyplomami podczas uroczystej akademii w MHK. Następnie dzieło to trafiło na pokonkursową Wystawę Szopek Krakowskich w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa (oddział Krzysztofory), gdzie wszyscy zwiedzający mogli je oglądać przez 2 miesiące.

 

Dyplomy MHK otrzymali:

M.C., E.C., J.C., A.G., K.J., K.J., O.L., D.L., G.K., K.M., N.P., P.P., A.P., K.S., J.S. i D.W.  

Klasę w zmaganiach wspierała wychowawczyni, p. Maria Srebnicka-Pokrywka.     

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas IV-V w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Pingwin - Przyroda" 2016.

 

W konkursie tym wzięło 1028 uczniów klas V i 940 uczniów klas IV z całego kraju.

Z naszej szkoły wystartowali:

 

* Klasa V:

J.C., A.C., J.G., R.M., N.P., I.S., J.V., K.W.

 

Miejsca w pierwszej 25-tce zajęli:

K.W. (17 m-ce), J.G. (19 m-ce), R.M. (23 m-ce), J.C. (25 m-ce) 

 

* Klasa IV:

M.C., E.C., J.C., A.G., J.J., G.K., D.L., K.M., N.P., A.P., J.S.  

 

Miejsca w pierwszej 25-tce zajęli:

- K.M. (6 m-ce, wyróżnienie), N.P. (7 m-ce, wyróżnienie), 

- J.C. (12 m-ce), M.C. i D.L. (17 m-ce ex-aequo), E.C. (19 m-ce), G.K. (21 m-ce)

 

Serdecznie gratulujemy! 

 

 

* Udział uczniów klas IV-V w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Matematyczny" 2016. 

 

W konkursie wystartowali trzej nasi uczniowie: D.L. z kl. IV oraz J.G. i K.W. z kl. V

 

* 10 m-ce w województwie i 48 m-ce w kraju zajął K.W. z klasy V

 

Pozostali uczniowie zajęli odpowiednio:  

J.G. (83 m-ce w woj.); D.L. (90 m-ce w woj.)

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas IV-V w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Pingwin - Matematyka " 2016.

 

W konkursie tym udział wzięli:

 

* Klasa V:

J.C., J.G. i K.W. 

 

Miejsca w pierwszej 25-tce zajęli:

K.W. (13 m-ce) i J.G. (17 m-ce).

 

* Klasa IV:

D.L., K.M. i A.P.

 

Miejsca w pierwszej 25-tce zajęli:

K.M. (10 m-ce, wyróżnienie) oraz D.L. (11 m-ce). 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Udział uczniów z klas I-V w II edycji Szkolnego Konkursu Plastycznego 2016.

 

 I  miejsce: A.K. z kl. IIb

 II miejsce ex aequo: W.S. z kl. I, J.G. z kl. V

 III miejsce ex aequo: S.S. z kl. I, J.V. z kl.IIIa

 

 Wyróżnienia zdobyli:

 F.G. z kl. IIa, G.G. z kl. IIa, K.G. z kl. IIa, A.S. z kl. IIa, G.V. z kl. IIIa, H.G. z kl. IIIb,

J.V. z kl. V, R.M. z kl. V

 

 Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas IV-V w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej "Olimpus" 2016. 

 

W całej Polsce w konkursie tym udział wzięło 3979 uczniów klas IV-VI. 

 Z naszej szkoły w konkursie wystartowali:

 

* Klasa IV: 

E.C., J.C., D.L., K.M., K.S.,J.S., D.W.

 

Laureatem został: K.M. (12 m-ce)

 

Miejsca w pierwszej 25-tce zajęły:

E.C. (16 m-ce), J.C. (21 m-ce)

 

 

* Klasa V:

J.G., N.P., I.S., K.W., J.V.

 

Miejsce w pierwszej 25-tce zajął:

J.G. (25 m-ce)

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów naszej szkoły w ogólnopolskich konkursach plastycznych:

- pt. "Wakacje" zorganizowanym przez MDK w Jeleniej Górze;

- pt. "Pocztówka z wakacji" zorganizowanym przez Wawerskie Centrum Kultury w Warszawie;

- pt. "Jesienne duszki i leśne skrzaty" zorganizowanym przez MDK w Krakowie; 

- pt. "Najsympatyczniejszy Bohater Bajek Disney'a" zorganizowanym przez C.M. im. Jordana w Krakowie. 

 

 

* Udział uczniów klas IV-V w XI Konkursie Informatycznym "Bóbr", edycja "Benjamin" 2016.

 

W konkursie tym udział wzięli uczniowie:

J.G., D.L., K.S., J.V., K.W.

 

II miejsce w konkursie zajął K.W. z klasy V.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas IV-V w Ogólnopolskim Konkursie "Multitest - Przyroda" 2016.

 

W całej Polsce w konkursie tym udział wzięło 744 uczniów kl. IV i 915 uczniów kl. V  

Miejsca w pierwszej 25-tce w skali kraju zajęli:

 

* Klasa V:

- K.W. (10 m-ce), J.G. (11 m-ce)

- A.C.S., J.C., J.V., N.P. (m-ca w pierwszej 25-tce) 

 

* Klasa IV:

- N.P. (9 m-ce), K.M. (15 m-ce)

- M.C., E.C., J.C., J.S. (m-ca w pierwszej 25-tce)

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

(W trosce o prywatność naszych uczniów nie podajemy ich pełnych danych)

 

 

 

* Udział uczniów klas I-III w I Historyczno - Plastycznym Konkursie Świetlicowym pt. "Legendy polskie".

 

* Klasy III-IV

I miejsce: E.C., J.C., J.S. (praca zbiorowa) z klasy III za legendę "O Lechu, Czechu i Rusie". 

 

* Klasy I-II

I miejsce (ex aequo): M.R. i H.K. za legendy" O warszawskiej syrence" oraz "O smoku wawelskim".  

 

 Serdecznie gratulujemy! 

 

 

* Udział uczniów klasy IV w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Albus" 2016.

 

W konkursie tym laureatami zostali:

N.P. (3 m-ce), K.W. (6 m-ce), J.V. i I.S. (9 m-ce ex aequo).

 

Wyróżnienia zdobyli:

J.G. i A.C.-S.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczennic klasy III w Ogólnopolskim Konkursie Opowiadań "Story Cubes" 2016.

 

W konkursie tym udział wzięły E.C. i J.C.

 

Serdecznie gratulujemy udziału!

 

 

* Udział uczniów klasy IV w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym "Panda" 2016. 

 

Laureatami konkursu zostali:

K.W. (3 m-ce) i J.G. (5 m-ce)

 

Wyróżnienie otrzymała:

A.C.-S.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klasy IV w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym 2016.

 

Serdecznie gratulujemy udziału.

 

 

* Udział uczniów klasy IV w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym "Pingwin" 2015

 

Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:

K.W. (7 m-ce) i J.V. (9 m-ce)

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas I-III w XVI Wiosennym Międzyszkolnym Turnieju Tańca Towarzyskiego "Wiosna Piratów" pod egidą Szkoły Tańca AS.

 

W turnieju naszą szkołę reprezentowali:

E.C., J.C., N.P. i J.S. z klasy III; M.K., K.K., M.W. z klasy Ib; K.G., G.G., F.G. z klasy Ia.

 

W turnieju tym otrzymaliśmy:

- Złote medale w kategorii indywidualnej dla wszystkich naszych zawodników.

 - I miejsce dla szkoły w ogólnej klasyfikacji punktowej.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział klasy III w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty 2015/2016.

 

Udział uczniów ostatnich klas nauczania początkowego w tym sprawdzianie jest dla szkół nieobowiązkowy, jednak ze względu na chęć ciągłej weryfikacji naszych metod nauczania oraz nieustannego rozwoju naszych Uczniów, szkoła Lema uznaje za potrzebne i wartościowe coroczne uczestnictwo w nim. Otrzymywane wyniki są przez nas każdorazowo poddawane analizie.

 

* Średni ogólny wynik naszych uczniów: 83%

* Średni ogólny wynik naszych uczniów na tle województwa: 75%

* Średni ogólny wynik naszych uczniów na tle Polski: 74%

 

* Średni wynik naszych uczniów z języka polskiego

   Ogółem: 83% (Małopolska: 75%, Polska: 74%)

      - Czytanie: 85% (Polska: 82%)

      - Pisanie: 93% (Polska: 79%)

      - Elementy wiedzy o języku: 68% (Polska: 59%)

 

* Średni wynik naszych uczniów z matematyki

   Ogółem: 75% (Małopolska: 71%, Polska: 68%)

      - Liczenie i sprawność rachunkowa: 86% (Polska: 73%)

      - Umiejętności praktyczne: 85% (Polska: 70%)

      - Rozwiązywanie zadań tekstowych: 50% (Polska: 62%)

 

* Średni wynik naszych uczniów z przyrody

   Ogółem: 70% (Małopolska: 77%, Polska: 75%)

      - Znajomość podst. zasad racjonalnego odżywiania się: 53% (Polska: 60%)

      - Dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych: 93% (Polska: 92%)

      - Opisywanie życia w wybranych ekosystemach: 73% (Polska: 77%)

      - Znajomość działań na rzecz ochrony środowiska: 73% (Polska: 79%)

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów kl.III w V Ogólnopolskim Konkursie Literackim "A to moja bajka właśnie..." 2016 Wrocławskiego Domu Literatury.

 

Serdecznie gratulujemy udziału.

 

 

* Udział uczniów klasy IV w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego "Olimpus" 2016. 

 

W konkursie tym udział wzięli: J.G., R.M., N.P., I.S., J.V., K.W. 

 

Miejsca w pierwszej 15-tce laureatów zdobyli:

J.V. (6 m-ce), K.W. (9 m-ce) i N.P. (11 m-ce)

 

Reszta uczestników zajęła miejsca w pierwszej 40-tce.

W konkursie udział wzięło 3054 uczestników.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

  

Udział uczniów klas II-III w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego "Olimpusek" 2016.

 

Laureatami konkursu zostali:

* Z klasy IIa:

S.M. (7 m-ce), M.R. (8 m-ce), M.P. (11 m-ce), G.V. (13 m-ce)

Ogółem w konkursie wzięło 5242 uczniów w Polsce.

 

* Z klasy III: D.W. (8 m-ce), K.M. (11 m-ce)

Ogółem w konkursie wystartowało 4316 uczniów w Polsce.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas I-III w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Zintegrowanej "Olimpusek" 2016.

 

Laureatami zostali:

* Z klasy IIa:

M.R. (11 m-ce), M.K. i J.M. (15 m-ce ex aequo).

W konkursie ogółem udział wzięło 6164 uczniów klas drugich.

 

*  Z klasy III:

K.M. (15 m-ce)

Wysokie miejsca w pierwszej 45-tce zajęli również: K.S., A.P., E.C., J.C., N.P., D.L. i M.C.

Ogółem spośród uczniów klas trzecich udział wzięło 4350 osób.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

*Udział uczniów klas I w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Zintegrowanej "Zuch" 2016.

 

Do w/w konkursu przystąpili: N.D. (Ib), F.F. (Ia), G.G. (Ia), K.G. (Ia), F.G. (Ia), N.K. (Ia), Z.K. (Ib), Z.K. (Ib), M.S. (Ia), M.W. (Ib), O.Z. (Ia)

 

Miejsca w pierwszej 10-tce zajęli:

M.W. i N.D. (9 miejsce ex aequo) z klasy Ib

 

Reszta uczestników zajęła miejsca w pierwszej 40-tce.

Ogółem w konkursie udział wzięło 5190 uczniów klas pierwszych.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów kl. II-III w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Zuch" 2016.

 

* Z klas II wystartowali: M.P. (Ia), M.K. (Ia), M.R. (Ia), G.V. (Ia),

 

Miejsca w pierwszej 10-tce zajęli:

M.P. (7 m-ce), M.K. (9 m-ce), M.R. i G.V. (10 m-ce ex aequo) z Ia

 

Cała reszta uczestników zajęła miejsca w pierwszej 45-tce.

Ogółem udział w konkursie wzięło 3195 uczniów klas drugich. 

 

 

* Z klasy III w konkursie udział wzięli: J.C., E.C., D.L., K.M., N.P., D.W.

 

Miejsca w pierwszej 15-tce zajęli:

D.W. (10 m-ce) i K.M. (13 m-ce) 

 

Cała reszta uczestników zajęła miejsca w pierwszej 40-tce.

Ogółem w teście wzięło udział 2940 uczniów klas trzecich.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klasy IV w Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Polskiego "Olimpus" 2016.

 

W olimpiadzie tej udział wzięli: J.C., A.C.S.,J.G., R.M., M.N., N.P., I.S., K.W.   

 

Wysoki wynik (ponad 70% poprawnych odpowiedzi) uzyskała M.N.

Ogółem w konkursie udział wzięło 845 uczniów klas czwartych.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów kl. IV w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Galileo" 2016.

 

W konkursie tym udział wzięło 19 088 uczniów z całej Polski.

 

W pierwszej 10-tce najlepszych w kraju znaleźli się:

J. V. (3 miejsce!), K.W. (6 m-ce) i N.P. (7 m-ce)

 

Ponadto, miejsca w pierwszej 20-tce zajęli:

I.S. (11 m-ce), J.G. (13 m-ce), R.M. (20 m-ce)

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas II-IV w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik" 2016.

 

W konkursie tym udział wzięli uczniowie:

 

* z klasy IIb:  P.F., K.L., K.M., I.O. i A.R. 

 

Wysoki wynik (powyżej 70% poprawnych odp.) uzyskała K.M.

Ogółem w konkursie wystartowało 10 539 uczniów klas drugich.

 

 

* z klasy III:  M.C., J.C., E.C., K.J., D.L., K.M., N.P., A.P., J.S. i D.W.

 

WYRÓŻNIENIA w konkursie otrzymali:  K.M., N.P. i E.C.

Ponadto, wysokie wyniki (powyżej 70% popr. odp.) uzyskali:  J.C i M.C i D.L.

Ogółem w konkursie wystartowało 8022 uczniów klas trzecich.

 

 

* z klasy IV:  J.C., A.C., J.G., R.M., M.N., N.P., I.S., J.V. i K.W.

 

WYRÓŻNIENIA w konkursie otrzymali:  J.G., K.W., J.V., N.P. i R.M.

 Ponadto, wysoki wynik (powyżej 70% poprawnych odp.) uzyskała A.C.

Ogółem w konkursie wystartowało 5398 uczniów klas czwartych.

  

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

*Udział uczniów z klas I-IV w I edycji Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Miłość".

 

Nagrody główne zdobyli:

 I miejsce: Z.K. z klasy Ib

II miejsce: F.F. z klasy Ia

III miejsce (ex aequo): B.C. oraz N.G. z klasy Ib

 

 Serdecznie gratulujemy!

 

  

Udział uczniów klas I-IV w II edycji Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.

 

Miejsca na najwyższym podium zajęli:

 I miejsce: A.C-S. z klasy IV

 II miejsce: O.Z. z klasy Ia

 III miejsce: E.C. z klasy III

 

Wyróżnienia (w kolejności przyznania) otrzymali:

 J.C. (z kl. III),  M.K i K.K. (Ib),  Z.K. (Ib),  N.P. (III),  K.S. (III)

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas II-IV w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" 2016. 

 

 

* W kategorii "Żaczek" dla klas II udział wzięli:

K.M., P.F., M.R., A.R., M.S., S.K., K.L.

 

WYRÓŻNIENIE otrzymała: K.M. (82,2/105 pkt.) 

W tej kategorii udział wzięło 4624 uczniów z całego kraju.

 

 

* W kategorii "Maluch" dla klas III-IV udział wzięli:

D.L., K.M., D.W. z klasy III oraz J.C., J.G., A.C., N.P., R.M., K.W., J.V. z klasy IV

 

WYRÓŻNIENIA otrzymali:

- D.L. z klasy III (za 100/120 pkt.)

- K.W. (108,7/120 pkt.) oraz J.G. (101,2/120 pkt.) z klasy IV 

W tej kategorii udział wzięło łącznie 7378 uczniów.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klas I-III w I edycji Szkolnego Konkursu Piosenki "Mini Playback Show".

 

Nagrody otrzymali:

- Zespół wokalno-taneczny w składzie: J.C., E.C., A.G.,J.S. z klasy III za utwór M. Maleńczuka "Ostatnia nocka"; 

- N.P. z klasy III za utwór Maryli Rodowicz "Kolorowe jarmarki"; 

- N.E. z klasy IIb za utwór "Mam tę moc" z filmu "Kraina Lodu";

- G.G. z klasy Ia za utwór "Słońce niech świeci" Jana Wojdaka. 

 

Serdecznie gratulujemy! :)

 

  

* Udział uczniów klasy IV w konkursie "Multitest" 2015 organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.
 

Miejsca w pierwszej 10-tce laureatów zajęli:

R.M. (8 miejsce) oraz M. N. i K.W. (10 miejsce ex aequo)


W najlepszej 20-tce uczniów znaleźli się:
J. C. (12), J. G. (13), J. V. (14), N. P. (17) i  A. C. (19 miejsce)

 

Serdecznie gratulujemy! :)

 

  

* Udział wszystkich uczniów klasy IV w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Alfik Matematyczny".

 

W konkursie tym ogółem wzięło udział 8509 uczniów z całej Polski.

W pierwszym 1000 z naszej szkoły uplasowali się:

K.W. (649 miejsce), J.G. (755 miejsce), M.N. (993 miejsce).

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klasy IV w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Pingwin" 2015.

 

W konkursie tym udział wzięli: J.C., J.G., D.L., N.P., I.S. i K.W.

 

Na 1289 uczestników klas IV nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

 

Miejsca w pierwszej 20-stce dla:

K.W. (12 miejsce) i J.C. (20 miejsce)

 

Ponadto, w pierwszej 30-tce uplasowali się:

D.L. (25), N.P. (27) i J.G. (29 miejsce)

 

Serdecznie gratulujemy! :)

 

 

* Udział uczniów klas III-IV w III edycji Ogólnopolskiego Programu "Mistrzowie Kodowania". 

 

  

* Udział uczniów klsa I-III w konkursie plastycznym "Pluszaki dla edukacji - marzenia się spełniają" organizowanym przez firmę IKEA.

 

 

* Udział uczniów klas I-IV w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Jesienne duszki i leśne skrzaty" 2015 organizowanym przez MDK Kraków.

 

  

* Udział uczniów klas I-IV w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Moc Twórczości" 2015 organizowanym przez Fundację Zobaczyć z Warszawy.

 

DYPLOM UZNANIA otrzymała E.C. z klasy III.

 

Serdecznie gratulujemy! :)

 

  

* Udział uczniów klas I-IV w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Emocje" 2015 organizowanym przez MDK Kraków.

 

  

* Udział uczniów klas I-IV w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Pocztówka do św. Mikołaja" 2015 organizowanym przez Wawelskie Centrum Kultury w Warszawie.

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

(W trosce o dobro naszych uczniów nie podajemy ich pełnych danych)

 

 

* Udział uczniów klas I-III w I Szkolnym Konkursie Recytatorskim pt. "Wiersze wesołe i smutne" 2015 poświęconym poezji Danuty Wawiłow.

 

Na najwyższym podium konkursu znaleźli się:

 

* klasach I:  S.Y. (I miejsce), A.R. (II miejsce) i P.F. (III miejsce);

* w klasie II:  E.C. & J.C. (I miejsce ex-aequo), N.P. (II miejsce) oraz D.L. (III miejsce);

* w klasie III:  N.P.

 

Serdecznie gratulujemy! :)

 

  

* Udział uczniów klas I-szych w IX Międzyszkolnym Mikołajkowym Turnieju Tańca Towarzyskiego 2015 pod egidą Szkoły Tańca "AS".

 

ZŁOTY MEDAL w punktacji grupowej dla naszych tancerzy !!

Serdecznie gratulujemy! :)

 

 

* Udział uczniów klas I-III w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Zintegrowanej "Zuch" 2015.

 

W pierwszej 15-tce laureatów w skali ogólnopolskiej znaleźli się:

- w klasach I: M. R. z Ia (6 miejsce) na 5503 uczestników ogółem,

- w klasie II: K. M. (8 miejsce) i D. L. (14 miejsce) na 4977 uczestników ogółem,

- w klasie III: K. W. (2 miejsce) i J.V. (9 miejsce) na 4307 uczestników ogółem.

 

Ponadto, wysokie miejsca w przedziale od 15 do 30 w skali kraju, zajęli:

- w klasach I (na 5503 uczestników ogółem): S.M. (Ia), M.M. (Ia), P.F. (Ib), M.M. (Ia), J.V. i G.V. (Ia), M.P. (Ia), J.M. (Ia) i M.S. (Ia)

- w klasie II (na 4977 uczestników ogółem): J.C, E.C., N.P., P.P., M.C.

- w klasie III (na 4307 uczestników ogółem): M.M., N.P., R.M., J.G., J.C.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy! :)

 

 

* Udział uczniów klas II-III w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Zintegrowanej "Olimpusek" 2015.

 

W konkursie tym reprezentowali nas:

- z klasy II: K.M., D.L., J.J.

- z klasy III: K.W., J.G., M.N., N.P., J.V., I.S., R.M.

 

Laureatami pierwszej 15-tki zostali:

- z klasy II: K.M. (miejsce 8) i D.L.

- z klasy III: K.W. (1 miejsce !!), J.G., M.N. i J.V.

Serdecznie gratulujemy! :)

 

 

 * Udział klasy III w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty 2014/2015.

 

Udział uczniów z ostatnich klas nauczania początkowego w tym sprawdzianie jest dla polskich szkół nieobowiązkowy, jednak ze względu na chęć ciągłej weryfikacji naszych metod nauczania oraz nieustającego rozwoju naszych Uczniów, nasza szkoła uznaje za potrzebne i wartościowe coroczne uczestnictwo w nim. Otrzymywane wyniki są przez nas każdorazowo poddawane szczegółowej analizie.

 

 

* Udział uczniów klasy III w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik" 2015.

 

 

* Udział uczniów klas II-III w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego: "Zuch" 2015.

 

W olimpiadzie udział wzięli :

- uczniowie klasy II: K.M., D.L., N.P., J.C., E.C., J.J.

- uczniowie klasy III: K.W., J.V., J.G., N.P., I.S., R.M.

 

Laureatami pierwszej 15-tki w Polsce (przy 2520 startujących ogółem) zostali uczniowie klasy III:

K. W. (8 m-ce), J.V. (11 m-ce) i J.G. (13 m-ce).

Gratulujemy! :)

 

 

* Udział uczniów klasy II-III w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego "Olimpusek" 2015.

 

W konkursie tym udział wzięli:

- uczniowie klasy II: K.M., D.L., J.C., E.C., N.P., K.J.

- uczniowie klasy III: N.P., K.W., J.V., J.G., I.S., M.N., R.M.

 

Laureatami z przedziału miejsc 1-15 w skali kraju zostali:

- K.M. (miejsce 11) z klasy II

- N.P. (1 miejsce!), K.W., J.V., J.G., I.S. z klasy III.

 

Gratulujemy! :)

 

 

* Udział uczniów klas II-III w Ogólnopolskim Konkursie Opowiadań "Story Cubes" 2015.

 

W konkursie tym udział wzięli:

- z klasy II: E.C., J.C., N.P., K.M., J.J.

- z klasy III: N.P., M.N., J.C., J.V., K.W.

 

Do ogólnopolskiego etapu finałowego zakwalifikowano: K. M. z klasy II i N. P. z klasy III.

Gratulujemy!

 

 

* Udział uczennic klasy II w II edycji otwartego konkursu Muzeum Historycznego Miasta Krakowa na Wielkanocne Drzewko Emausowe.

 

W konkursie tym udział wzięły: E.C. i J.C. z klasy II, które zostały nagrodzone aż trzykrotnie:

 

-  III miejsce dla E.C. w kategorii: Prace Indywidualne Dzieci do lat 12,

-  Nagroda Publiczności dla E.C. i J.C. w kategorii: Praca Grupowa, 

-  Wyróżnienie Specjalne Jury dla E.C. i J.C. w kategorii: Praca Grupowa.

 

Potrójnie gratulujemy!

 

 

* Udział uczniów klasy II w XV Wiosennym Międzyszkolnym Turnieju Tańca Towarzyskiego pod egidą Szkoły Tańca AS.

 

ZŁOTE MEDALE indywidualne dla E. C., J. C., N. P. i J. S.

Gratulujemy!

 

 

* Udział klas I-III w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Niezwykłe zwierzaki figuraki" Zespołu Szkół w Waganowicach.

 

 

* Udział uczniów klasy III w Konkursie Informatycznym "Bóbr".

 

Nasi przedstawiciele uzyskali w nim następujące wyniki:

 

K. W. (60%), J. G. (59%), M. N. (57% poprawnych odpowiedzi).

 

Gratulujemy!

 

 

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

(W trosce o dobro naszych uczniów nie podajemy ich pełnych danych)

 

 

* Udział uczniów klas I - II w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik" 2014.

 

Naszymi reprezentantami w tym konkursie byli:

- z kl. I: G.K., E.C., J.C., K.J., J.J., K.M., M.S., D.L.

- z kl. II: I.S., J.G., J. v.d.V., K.W.

 

Wszyscy nasi startujący osiągnęli dobre wyniki (minimum 69,5% poprawnych odpowiedzi), natomiast wyróżnienia w konkursie otrzymali:

K.M. (80,5%) i D.L. (80,5%) z klasy I oraz J.v.d.V. (73,6%) i K.W. (76,3%) z klasy II.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

 

* Udział uczniów klasy II w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Zuch" 2014.

 

Laureatami tego konkursu z naszej szkoły zostali: N.P., K.W. i J V.d.V.

Gratulujemy!

 

 

 

 

* Udział uczniów klasy I w XIV Wiosennym Międzyszkolnym Turnieju Tańca Towarzyskiego pod egidą Szkoły Tańca AS.

 

Srebrny medal indywidulany dla M.S. oraz złote medale indywidualne dla E.C., J.C., J.J., G.K. i K.M. !

Gratulujemy!

 

 

 

* Udział uczniów klas I - II w Konkursie Informatycznym "Bóbr" 2014.

 

 

 

* Udział uczniów klasy I w VIII Mikołajkowym Międzyszkolnym Turnieju Tańca Towarzyskiego pod egidą Szkoły Tańca AS.

 

Złote medale indywidualne dla E.C., J.C., G.K. i K.M. !

Gratulujemy!

''Pluszaki dla edukacji - Marzenia się spełniają'' organizowany przez firmę IKEA.
© BAJKOWE KRÓLESTWO